Fishing Friendly
MěnaCZK | EUR
Zavolejte nám 776 123 821
Doprava zdarma nad 1000 Kč
Kategorie
Sledujte Czech Boilies na Facebooku

WIZARD CATMAGNET UPEVŇOVACÍ ADAPTÉR MAGNETICKÉ MONTÁŽE NA LOV SUMCŮ

obrazek neni k dispozici

Wizard Catmagnet upevňovací adaptér magnetické sumčířské montáže CATMAGNET - Magnetické uvolňovací ...

Typ: Catmagnet, Skladem 1 159,00 Kč Koupit

Wizard Catmagnet upevňovací adaptér magnetické sumčířské montáže

CATMAGNET - Magnetické uvolňovací zařízení

Maďarský vynález, navržený: Nieto Ramón.

Rybářská pomůcka navržený k lovu dravých ryb systémem magnetického uvolnění.

Největší maďarskou dravou rybou původem z Evropy je sumec šedý. Jeho ulovení a vyložení na břeh je náročný a složitý proces. Již v době příchodu starých Maďarů byly v této zemi vyvinuty nástroje pro lov sumců, jako například vábnička. Jedná se o starý maďarský vynález, který umožňuje vydávat zvuk podobný zvuku krmení sumce. Sumec se při použití vábničky pohne ve směru zvuku, a tak rybáři přilákají svou kořist. Tento nástroj se obvykle přidává k metodám lovu sumců ze člunu, existuje však mnoho dalších technik lovu sumců.

Jednou z těchto populárních technik je metoda trhání známá také jako metoda sekání. Jde o to, abyste konec kmenové šňůry, na kterém je nástraha, přivázali pomocí šňůry s menší odolností vůči přetržení ke břehu, například ke keři, stromu atp. V okamžiku záběru se tato šňůra přetrhne a může se začít zdolávání. Magnetické uvolňování má k této populární metodě lovu sumců odlišný přístup. Revoluční řešení, které přináší výhody nejen rybářům.

Bohužel zastaralá řešení vytvářejí v našich vodách množství odpadu z vlasců. Při současných metodách přetržení vlasce zůstává vlasec použit k přetržení často ve vodě, což způsobuje vážné škody na našem životním prostředí. Tento nástroj je řešením tohoto problému, protože zcela eliminuje potřebu jednorázového vlasce potřebného k přetržení. Zařízení je založeno na mechanismu sestávajícím ze dvou plováků, které se starají o uvolnění. Díky tomu se po záběru zařízení uvolní a může se začít zdolávání. Po skončení lovu jej jednoduše spojte a můžete pokračovat v rybolovu.

METODA

Trhání, lov na trhačku, známé také jako spanoplova metoda, funguje tak, že koncová montáž, která je na konci kmenového vlasce, se uváže na místě vlascem s mnohem nižší pevností v tahu než kmenový vlasec. Tímto místem může být rákos, keř, kmen stromu, bójka, zátěž na dně vody atp. Prut se pak položí na břeh, buď napnutý z uvázání, a to buď postavený (takže kmenový vlasec je předem napnutý nad vodou), nebo vleže (v takovém případě je napnutý signalizátorem záběru s větší tíží).

Při záběru se vlasec přetrhne a začíná zdolávání. Tato metoda dává větší šanci na zaseknutí ryby, protože mezi koncovou montáží a prutem je přímější kontakt než u jiných plovoucích metod nebo lovu ze dna.

APLIKOVANÉ PROBLÉMY

- Jedná se o jednorázovou metodu. Pokud se vlasec přetrhne, musíte uvázat nový. Bohužel často není možné najít přetržené konce vlasce, a tak rybáři nechávají zbývající vlasec po lovu ve vodě, nebo přivázaný na stromě.
- Při lovu při dně touto metodou zůstává po ulovení ve vodě zátěž, což je obvykle cihla nebo hranatý kámen.
- Dojde-li k záběru a následnému přetržení za tmy, opětovné navázání je obtížnější a trvá déle, což může ještě více narušit místo a odplašit ryby. Může to být důsledek toho, že vlasec nemá správnou pevnost v tahu a přetrhne se předčasně.
- Je obtížné a časově náročné opětovně navázat montáž do téhož bodu po záběru.
- Pokud je lovná oblast dále, což může být více než 300 metrů ve vodě, zvyšuje se možnost chyby.

ŘEŠENÍ

Cílem bylo vytvořit rybářskou pomůcku, která by mohl nahradit jednorázový vlasec používaný při metodě přetržení.
Přetržení vlasce bylo nahrazeno přerušením magnetického pole, které rybáři umožňuje snadno jej po ulovení rybářského náčiní opět složit.

Součásti jsou vyrobeny z polymerových materiálů, které plavou na hladině, takže je snadné najít navázaný prvek.

Řešení se vyznačuje tím, že oba prvky jsou k sobě magneticky připojeny pomocí magnetů, takže systém se při napnutí uvolní, čímž se eliminuje magnetické pole. Po uvolnění lze systém snadno smontovat a rybolov může pokračovat.